Rock and roll

  • takt: 4/4

Historia tańca rock and roll sięga lat 50-tych XX wieku w następstwie inspiracji muzyką jazzową Muzyka rock and rolla posiada rozmach i umożliwia rozruszanie się. Alex More pisał: „rock and roll – to nowe szaleństwo taneczne. Nawet Ci, którzy zaledwie rozróżniają walca angielskiego od rumby, chcą go tańczyć. Rock and roll jest w rzeczywistości niczym więcej niż tańcem jive. Ale jest to jive grany dość szybko i z ciężkimi uderzeniami [..]

Faktem jest, że rytmom rock and roll mało kto może się oprzeć. Rock and roll jest właściwie dalszym etapem rozwoju jive’a, Kroki rock and rolla dzieli się na kroki wolne (półtaktowe), i szybkie (ćwierćtaktowe), przyruchy. Przed pojawieniem się muzyki rock and rolla taniec ten tańczono do muzyki jive’a. Rock and roll to jeden z tańców, które zrewolucjonizował świat, szczególnie dzięki takim gwiazdom jak Elvis Presley, Bill Haley i Chuck Berry.

Rock and roll wymaga dobrej kondycji, niezwykłej zręczności, zdrowego serca i płuc, umiejętności prowadzenia tancerki nawet jedną ręką.

Rock and roll to taniec żywiołowy , rytmiczny, który oszałamia . To coś w rodzaju sportowo-taneczno-muzycznej zabawy.

Pokochali go ludzie na całym świecie. Kroki i figury rock and rolla nie należą do najłatwiejszych, jednak taniec ten jest na tyle emocjonalny, że może ponieść każdego, nawet początkującego tancerza.

”Tańczyć może każdy” Marian Wieczysty

Rock and Roll to taniec dla tych, co chcą nadać życiu więcej wigoru.

Zatańczymy razem?

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone Expresja

Tworzenie stron www Veden.pl