Tańce dyskotekowe

(nazywane w szkołach tańcami użytkowymi)

Disco samba

taniec dyskotekowy tańczony do szybszych utworów o dużych możliwościach w zakresie figur , którymi zabłyśniesz w klubie czy weselu czy na prywatnej imprezie. Tańczący tańczą krok podstawowy w trzymaniu otwartym do siebie , figury w trzymaniu otwartym lub zamkniętym. Wersje zaawansowane z przeskokiem i skrętami bioder i kolan.

Tańczą ją wszyscy niezależnie od wieku. Można tańczyć go solo i w parach.

Disco swing

Bardzo prosty taniec dyskotekowy , tańczony zarówno do wolniejszych jak i szybszych utworów w trzymaniu zamkniętym. Krok podstawowy to krok w bok 1-2, krok z powrotem 3-4 i 5-6 spacer krokiem promenady w kierunku linii tańca . Tego tańca nauczyć się można podczas jednej lekcji, gdyż zawiera zaledwie kilka figur.

Disco fox (nazywany także : dwa na jeden, Swing Fox, zaawansowana wersja z „i trzy”)

Taniec imprezowy, weselny ale też niekiedy turniejowy (w Polsce 1y turniej w 2010 roku).
Taniec stał się znany w 1974 dzięki popularności zespołu ABBA. Był tańczony w Stanach Zjednoczonych i Europie . Pewne znaczenie rozkwit tego tańca miał film Johnem Travolta z 1977 roku „Gorączka Sobotniej Nocy”.

Figury discofox pochodzą z tańców foxtrot, disco samba , salsa, jive. Tańczy się go do muzyki zarówno wolnej jak i szybkiej w trzymaniu zamkniętym jak i otartym.

Zatańczymy razem?

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone Expresja

Tworzenie stron www Veden.pl