Taniec intuicyjny to  Medytacja w ruchu. Zajęcia prowadzone pod kierunkiem i opieką instruktora.

Czego możesz się spodziewać na zajęciach :

5 min wstęp – przedstawiamy się , każdy mówi 1 zdanie o sobie lub na dowolny temat choćby pogody

5 min – rozgrzewka, rozciąganie

2 x 15 min – tańczymy swobodnie w rytm różnej muzyki którą słyszymy , w sposób, jaki czuje nasze ciało – następuje uwalnianie emocji bez poczucia, że ktoś może nas oceniać.

10 min -oddychamy przy spokojnej muzyce pod moim kierunkiem i opieką , mówię spokojnie jak oddychać ( pozycje leżąca lub siedząca lub stojąca ( do wyboru )

5 min – mówimy jak się czujemy , o odczuciach , wrażeniach ( można powiedzieć 1 słowem)

Taniec intuicyjny to aktywność ruchowa o znaczeniu terapeutycznym, gdyż pozwala wyzwolić emocje i usunąć blokady w naszym organizmie i nadmiary myśli. Ważne jest aby podczas tańca poruszać poszczególne mięśnie i partie ciała swobodnie zgodnie z tym co „mówi” nasze ciało. Taniec ten pozwala zespolić energie: wewnętrzną z zewnętrzną i wszechświata. To rodzaj aktywnej medytacji, która podnosi radość z życia, daje energię, a człowiek zadowolony inaczej podchodzi do wyzwań w życiu codziennym. Podczas zajęć najlepiej skupić na sobie, swoich emocjach. Taniec intuicyjny pozwala uporać się z emocjami smutku, złości, przygnębienia, czy niepewności. To także forma pracy nad ciałem, w której kluczowe są: szczerość, prostota, autentyczność, spontaniczność.

Trudne czasy potrzebują szalonego tańca a teraz właśnie jest ciężki czas w którym stres i emocje mogą utrudniać codzienność. Mamy potrzebę regeneracji psychicznej i fizycznej, odprężenia i naładowania “baterii”. Możemy to zrobić dzięki tańcu intuicyjnemu. Zapraszamy przyjdź, poczuj luz i wyzwól siebie. Wróćmy do dziecięcej radości, która powinna gościć w życiu każdego z nas – dorosłego.

ps. strój wygodny dla Ciebie , swobodny, obuwie jazzówki lub skarpetki

Zatańczymy razem?

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone Expresja

Tworzenie stron www Veden.pl